ترک سیگار و سلامت قلب

ترک سیگار و سلامت قلب

بدون هیچ اما و اگری سیگار را ترک کنید

تاثیرات منفی سیگار بر سلامت قلب شما بسیار واضح و به اثبات رسیده است، پس هرچه سریعتر آن را کنار بگزارید و شیوه زندگی خود را تصحیح کنید!

 

قدم‌های اساسی و بسیاری برای حفظ و بهبود سلامت قلب وجود دارد. به جرات مهم‌ترین آن‌ها عدم مصرف دخانیات و سیگار است.با ترک سیگار به طور موثری از بافت‌های قلبی محافظت خواهید کرد.در حقیقت، مصرف سیگار یکی از مهم‌ترین عوامل تهدیدکننده‌ی سلامت قلب و همچنین عامل بیماری‌های قلبی است.اگر سیگار و یا هر نوع ماده‌ی مخدر دیگری استفاده می‌کنید، توصیه ما به شما این است که به سرعت و هرچه زودتر تصمیم بگیرید و سیگار را ترک کنید.ترک سیگار نه تنها بر سلامت قلب نقش عمده‌ای خواهد داشت، بلکه بر روی تمامی ارگان‌ها و اندام‌های بدن تاثیر بسیازر زیادی خواهد گذاشت.

«داگفین آیون»، سرپرست تیم تحقیق از کالج امپریال لندن، در این باره می‌گوید: «ما دریافتیم افراد سیگاری در معرض خطر بالا فیبریلاسیون دهلیزی قرار دارند اما این خطر در افرادی که سیگارشان را ترک می‌کنند به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد.» یافته‌ها نشان داد دودکردن ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰، ۲۵ یا ۲۹ نخ سیگار در روز به ترتیب با ۹، ۱۷، ۲۵، ۳۲، ۳۹ و ۴۵ درصد افزایش ریسک بروز فیبریلاسیون دهلیزی مرتبط است. به گفته محققان به ازای هر ۱۰ «پاکت-سال» سیگار کشیدن، ریسک ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی ۱۶ درصد افزایش می‌یابد. «پاکت سال» تعداد پاکت‌های سیگار دودشده در روز ضربدر تعداد سالهایي است که فرد سیگار می‌کشد. در مقایسه با افرادی که هیچ وقت سیگار نکشیده‌اند، ریسک ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی در بین افراد سیگاری فعلی ۳۲ درصد، و در بین افراد سابقاً سیگاری ۹ درصد بیشتر است.
جهت مشاهده دیگر مطالب روی لینک های زیر کلیک کنید: